Primošten - pamiatky a mestoMalé mestečko Primošten mnohí návštevníci považujú za najkrajšiu dovolenkovú destináciu v Chorvátsku. Má skutočne bohatú históriu, nádherné historické centrum. Najviac pamiatok a najkrajšie historické pamiatky sa nachádzajú na zastavanom polostrove. Toto miesto je bohaté na stánky so suvenírmi. Nájdete mu množstvo kaviarničiek, reštaurácií a predovšetkým apartmány, ktoré prenajímajú turistom. Môžete si pozrieť ponuku krásnych apartmánov a ubytovacích zariadení v Primoštene.


Primošten v Chorvátsku

Mesto Primošten je známe aj viacerými kostolmi. Najznámejší je Kostol sv. Juraja. Nachádza sa na najvyššom mieste polostrova. Je z neho prekrásny výhľad na mesto a more. Postavený bol v 15. storočí. V 16. storočí bol vybudovaný Kostol Panny Márie Grace. V 17. storočí postavili ďalší kostol, ktorý má názov Kostol sv. Roko, ktorý si môžete pozrieť na fotke.


Primošten - Kostol Roko

Čo sa týka polohy, mesto sa nachádza 28 km od známeho mesta Šibenik a 60 km od krásneho mesta Split. Primošten je v Šibenicko-kninskej župe a má 2828 obyvateľov. Podľa nášho názoru ide o zavádzajúci údaj, pretože väčšina ľudí navštívi Primošten v letných mesiacoch, kedy sa na danom mieste nachádza oveľa viacej ľudí. Pokiaľ by ste chceli Primošten spoznať ako malé mestečko s necelými 3000 obyvateľmi, museli by ste ho navštíviť mimo letných mesiacov.


Mesto je známe aj svojimi zvykmi a tradíciami. Každoročne sa tu konajú „Zvyky Primoštenu“. Medzi ďalšie významné tradície patria rybárske noci, dalmatínske ľudové hudby a večery folklóru. Na svoje si určite príde každý, kto má rád šport. Na mori tu nájdete množstvo vodných atrakcií. Môžete si tu ďalej zahrať plážový volejbal, minigolf, tenis, stolný tenis, plážový futbal a podobne.