Pláže - PrimoštenV Primoštene sa nachádzajú krásne kamienkové pláže. Nájdete tu väčšie pláže plné turistov s pozvoľným vstupom do mora, vhodné aj pre deti a tiež aj súkromné pláže s nádhernou prírodou a strmým vstupom do mora vhodné na plávanie. Pozrime sa teda bližšie na pláže v Primoštene:


1. Veľká Raduča:

Najväčšia a zároveň najznámejšia pláž v dovolenkovej destinácií je Veľká Raduča. Ide o kamienkovú pláž s okrúhliakmi. Táto pláž je vhodná aj pre deti. Vstup do mora je pozvoľný. Na pláži Veľká Raduča taktiež nájdete prezliekarne a aj sprchy. Príroda je tu krásna a veľká výhoda sú aj borovicové stromy. Môžete si preto vybrať, či sa budete opaľovať na slnku alebo radšej zvolíte tieň, ktorý borovice ponúkajú. Nevýhoda pláže je, že v letnom období býva často plná.


Pláž Veľká Raduča - Primošten

2. Malá Raduča:

Hneď v tesnej blízkosti sa nachádza Malá Raduča. Od Veľkej Raduče je oddelená pruhom borovicového porastu. Výhodou pláže je, že sa nachádza priamo v centre. Nájdete tu taktiež rôzne kaviarne a reštaurácie. More je tu príjemné a v okolí sa nachádzajú aj stánky so suvenírmi. Vstup do mora je pozvoľný a vhodný aj pre malé deti. Výhoda kamienkovej pláže je predovšetkým čistota mora.


Pláž Malá Raduča - Primošten

3. Popožo:

Ďalšia, ale už menej známa pláž je napríklad Popožo. Ide o miesto, ktoré miestni neupravujú. Nachádza sa na južnom polostrove v Primoštene. V blízkosti pláže sa nachádzajú výletné lode. Spomínaná pláž nie je taká komerčná ako Veľká a Malá Raduča. Je v blízkosti zastavanej časti. Hneď vedľa sú kaviarne, reštaurácie, bary a ubytovacie zariadenia.


Pláž Popožo - Primošten

4. Porat:

Medzi pláže, ktoré nie sú poznačené komerciou môžeme zaradiť aj pláž Porat. Ide o okrajovú pláž o ktorej veľa návštevníkov ani len netuší. Nachádza sa na juhu dediny Primošten. V blízkosti pláže sa konajú trhy.


5. Pláže s pocitom súkromia:

Ak hľadáte súkromie, odporúčame Vám vydať sa smerom na sever. Ide o menej zastavané územie. Mnohé malé pláže sa nachádzajú v blízkosti súkromných apartmánov. Takéto drobné pláže nie sú moc vhodné pre rodiny s deťmi. Najvhodnejšie sú pre milovníkov potápania a ľudí, ktorí si chcú vychutnať súkromie vo dvojici.