Polostrovy a ostrovy v PrimošteneDovolenková destinácia Primošten je známa predovšetkým svojimi nádhernými polostrovmi, ktoré dostali názov Raduča a Luka Primošten. Sú úplne odlišné a každý má iné využitie. Okrem polostrovov sa tu nachádzajú aj ostrovy. Z nich najznámejší je Otočić Smokvica. Pozrime sa teda bližšie na polostrovy a ostrovy nachádzajúce sa v mestečku Primošten:


1. Raduča:

Začneme najprv polostrovom Raduča. Pre turistický ruch a kúpanie je veľmi významný. Nachádzajú sa tu dve najznámejšie pláže v dovolenkovej destinácií a to Veľká Raduča a Malá Raduča. Je známy predovšetkým svojim borovicovým zalesnením. Polostrov Raduča nie je príliš zastavaný. Nachádzajú sa tu predovšetkým hotely. Taktiež tu nájdete stravovacie zariadenia, ihrisko a krytý bazén.


Primošten - polostrov Raduča

2. Luka Primošten:

Druhý polostrov Luka Primošten má úplne iné využitie. Ide o starobylú časť s bohatou históriou. Luka Primošten je zastavaný. Nájdete tu množstvo apartmánov, reštaurácií, predajní so suvenírmi a taktiež krásne uličky tejto historickej časti. Na najvyššom mieste je aj Kostol sv. Juraja. Oplatí sa tam ísť pozrieť a vychutnať si nádherný výhľad. Primošten má zaujímavú výhodu. Môžete si tu prísť vychutnať západ slnka. V letných mesiacoch slnko zapadá na západe alebo juhozápade krajiny (záleží od mesiaca v roku). Za jasného počasia výborná voľba. Na polostrove Luka Primošten ide okolo pobrežia chodník, ktorý je vhodný na pokojnú prechádzku a obdivovanie krás prírody a mora.


Primošten - polostrov Luka Primošten

3. Otočic Smokvica:

Pozrime sa ďalej na ostrovy, ktoré sa nachádzajú v katastri mesta. Je tu viacero menších ostrovov, ktoré sú vhodné predovšetkým na potápanie. Môžete sa ísť pozrieť na morské živočíchy alebo hľadať mušle. Najznámejší a najväčší ostrov je Otočic Smokvica. Tento ostrov je vhodný pre milovníkov nudizmu. Pokiaľ nemáte malé deti, určite je dobrá voľba si ísť zaplávať na ostrov Otočic Smokvica. Nie sme vyznávači nudizmu ale spomínaný ostrov máme v obľube. Predstavuje náš cieľ pre aktívne plávanie. Určite odporúčame.