Výhľad na Primošten a socha Panny MárieNad chorvátskym mestečkom Primošten sa nachádza známa socha Panny Márie Loretánskej. Socha je najväčšie dielo svojho druhu na svete. Ide o známe loretánske pútnické miesto s nádherným výhľadom. Nachádza sa v nadmorskej výške 173 metrov na kopci Gaj. Ide o skutočne prekrásny pohľad na nádherne čisté Jadranské more. Z pútnického miesta uvidíte oba polostrovy v Primoštene a množstvo zelene v okolí. V prípade slnečného počasia odtiaľ môžete vidieť aj Taliansko. Tak isto z Talianska je možné vidieť sochu voľným okom.


Primošten - výhľad na mesto a socha

Ide o veľkolepé dielo, ktoré je vysoké 17,5 metra a váži neuveriteľných 45 ton. Socha Panny Márie Loretánskej bola postavená v roku 2017. V súčasnosti sa teší veľkému obdivu z rôznych kútov sveta. Starosta, ktorý ju dal postaviť bol často za toto dielo kritizovaný. Časom sa ukázalo, že stavba má veľký význam pre rozvoj turizmu.


Primošten - Socha Panny Márie Loretánskej

Na soche pekne vidno, ako je otočená k mestu Primošten. Ku Panne Márii vedú 4 cesty, ktoré symbolizujú 4 sväté rieky – Eufrat, Tigris, Biely Níl a Modrý Níl. Taktiež sa tu nachádza vyhliadková kaviareň a rôzne stánky, kde si môžete kúpiť suveníry. Prechádza k soche určite stojí za to a pre každého návštevníka tejto destinácie by mala byť povinnosťou.