Šport - PrimoštenChorvátska destinácia Primošten má množstvo možností ako aktívne športovať. My máme v obľube potápanie a šnorchlovanie. Ak máte záujem o podmorský svet, odporúčame si zaplávať k ostrovom, ktoré sa nachádzajú v katastri obce. Nie je tam taká veľká koncentrácia ľudí a preto je tam aj viacej morských živočíchov. Asi najjednoduchšie je dostať sa k ostrovu Otočić Smokvica. Zoberte si z domu alebo si kúpte v stánkoch potápačské okuliare a šnorchel a zábava sa môže začať.


Primošten - Otočić Smokvica

V mestečku je obľúbený jachting. Je tu aj viacero jachtárskych klubov. Nachádzajú sa tu lode, ktoré ponúkajú rôzne výlety. V Primoštene je aj možnosť požičať si malú loďku alebo čln. Najviac sa však zabavíme pri klasickom vodnom športe, kde vás na člne ťahajú na „banáne“, nafukovacom matraci alebo kolese. Vyskúšali sme všetky tri spomínané možnosti a najlepšie je nafukovacie koleso.

Primošten - vodné športy

Veľká výhoda sú aj možnosti pre kolektívne športy. Nie na každej dovolenke sú kurty a ihriská. Obľúbený je tu plážový volejbal a futbal. Nájdete tu taktiež tenisové kurty. Pre ľudí, ktorí majú radšej pokojnejšie športy odporúčame minigolf. Ďalšie možností pre relax a šport sú:

- aquapark a bazény

- bowling

- kolky

- fitness

- stolný tenis

- basketbal

- požičovňa bicyklov